#81 'Piętno mafii' Piotr Rozmus

By mr.cenzura - niedziela, marca 10, 2019

Tytuł: ,,Piętno mafii”
Autor: Piotr Rozmus
Wydawnictwo: Sonia Draga
Ilość stron: 560
Data wydania: 16 stycznia 2019r.


Ocena: ★★★★☆☆


Książka przyszła do mnie niespodziewanie od wydawnictwa. Nie zamawiałem wcześniej żadnej lektury, bo ostatnio dopadła mnie jakaś niemoc, a także nie miałem zbytnio czasu. Jedna ucieszyłem się, a następnego dnia, w pociągu zacząłem ją czytać.

Dwie dziewczyny ze Szczecina wybierają się do kina, ale w ostatnim momencie zmieniają zdanie. Pod wpływem nowo poznanego chłopaka jadą do jego domu na imprezę... To była zła decyzja!
W tym samym czasie zostaje uprowadzony mały chłopiec. Na pozór obu spraw nie łączy nic, ale czy na pewno?
O co chodzi porywaczom? Czy grozi im duże niebezpieczeństwo?

Zaczynając od strony trochę technicznej, to okładka książki nie jest zła. Odnosi się do fabuły, a przy tym intryguje. Jednak na wielki minus zasłużyły kartki. Tak kartki! Mega białe, tu akurat kwestia gustu, ale ja nienawidzę takich, bo fatalnie odbijają słońce, a ja czytam tylko w trasie, więc… 😅 Do tego strony są tak cienkie, jak papier toaletowy. Przy mocniejszym nacisku (np. jak pociąg rapotowie hamował), zostawawy ‘wgniecenia’, fale, a przy przerzucaniu stron parę razy zdarzyło się naderwać. Niestety… 😪
Dobra, teraz trochę o samym wykonaniu. Pomysł sam w sobie bardzo ciekawy, na pewno odróżnia się od innych książek mafijnych. Akcja już od początku bardzo się rozkręca, porwanie, szukanie, ucieknie. Jednak potem trochę zwalnia i znowu przyspiesza. Miejsce wydarzeń zmienia się diametralnie, tu Szczecin, tu Sztokholm, a tu Härnösand i tak przez całą książkę, aż w końcu wszystko sprowadzi się do jednego- Neapolu.
Bohaterowie ciekawi, każdy miał parę chwil dla siebie w książce, ale jednak czegoś mi w nich zabrakło, co tak pozwoliłoby mi ich sobie lepiej wyobrazić.
Piętno mafii czyta się przyjemnie, mimo tych fragmentów, gdzie akcja spowalniała. Autor ma lekki styl, który jeszcze bardziej potegowal szybsze czytanie. Mogę polecić Wam tę książkę. Osobom, które dużo czytają kryminały, myślę że się spodoba 😊

Za egzemplarz dziękuję:

 • Share:

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Obetnij czyta tę książka mój narzeczony, a potem, będę czytała ja. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. O, to chyba coś dla mnie- lubię kryminały które na dodatek są z ciekawym pomysłem:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię kryminały od czasu do czasu, więc zapiszę sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa recenzja i na pewno sobie ją zapiszę :D Bo spodobała mi się .

  MÓJ BLOG
  MÓJ FACEBOOK
  MÓJ INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń